
Concertserie Focus op Ravel
Zo 26/10 - Groningen
Lutherse Kerk
15:00 - 17:00
Het vierde seizoen ‘Focus Concertserie’ start 26 oktober in de Lutherse Kerk met muziek van Ravel.
Voor het aankomende seizoen van de succesvolle concertserie heeft het publiek gekozen voor de componist Maurice Ravel. Tijdens drie concerten wordt de mooiste kamermuziek van Ravel uitgevoerd door Nederlandse en internationale topmusici in de prachtige akoestiek van de Lutherse Kerk in Groningen.
Maurice Ravel wordt gezien als een van de bekendste Franse componisten van de 20e eeuw. Hij is beroemd om zijn meesterlijk georkestreerde composities met prachtige timbres en afwisselende karakters. Dankzij de arrangementen van pianist Roelof Temmingh zal het publiek ook orkestwerken in kamermuziekversies te horen krijgen.
Op 26 oktober wordt de muziek uitgevoerd door het Delphine Trio en violiste Maja Horvat. Het internationale Delphine Trio, bestaande uit de Australische klarinettiste Magdalenna Krstevska, Zuid-Afrikaanse pianist Roelof Temmingh en Nederlandse celliste Jobine Siekman, werd opgericht aan het Royal College of Music in Londen. Het was ook daar dat zij de samenwerking aangingen met de gerenommeerde Sloveense violiste Maja Horvat. Die middag spelen zij een afwisselende mix van originele werken van Ravel, zoals de Vioolsonate, Pièce en forme de Habanera, maar ook arrangementen van Une barque sur l’océan, Alborada del gracioso, Pavane pour une infante défunte en de Sonatine. Op 8 februari 2026 zullen het Chloé Piano Trio en sopraan Christy Luth optreden en bij het laatste concert op 9 mei 2026 staan o.a. Coraline Groen, Emma Purslow en Shih-Hsien Tsai op het podium.
Ontdek de rijke klankwereld van de muziek van Maurice Ravel tijdens een ontspannen middagconcert op 26 oktober in de sfeervolle Lutherse Kerk in Groningen!
Aanvang: zondag 26 oktober, 15:00, Lutherse Kerk Groningen.
Kaarten per concert €25,- met korting €20 (tot 18 jaar, Stadjerspas & studenten), passe-partout voor alle drie de concerten €60,-, te koop aan de deur of online