
John Propitius-concert door Gert van Hoef
Za 22/11 - Barneveld
Oude Kerk
20:00 - 21:15
Propitius-concert door Gert van Hoef in Oude Kerk Barneveld
Organist Gert van Hoef geeft op zaterdag 22 november om 20.00 uur een concert in de Oude Kerk aan het Torenplein in Barneveld, met een programma dat geheel bestaat uit werken van John Propitius. De kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs is €10,-; voor kinderen tot en met 16 jaar is de toegang gratis.
John Propitius was jarenlang organist van de Oude Kerk in Barneveld en is daar nog altijd zeer geliefd. Hij werd bekend om zijn improvisaties over psalmen en geestelijke liederen, waarin hij steeds de tekst muzikaal tot uitdrukking brengt. Zijn stijl is romantisch en expressief, met warme registraties, rijke harmonieën en regelmatig ook uitbundige toccata’s waarin het volle orgel klinkt.
Tijdens het concert laat Gert van Hoef een breed palet van deze muziek horen, waaronder de Koraal, variatie en finale over “Grote God, wij loven U”, de Aria over Psalm 121 en de Fantasie over Psalm 42. Ook zal het publiek enkele bekende liederen meezingen, waaronder “Grote God, wij loven U” en Psalm 42.
Gert van Hoef (1994) groeide op in Barneveld en studeerde orgel aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Jos van der Kooy. Hij geeft concerten in binnen- en buitenland en bereikte via zijn YouTube-kanaal een groot publiek met zijn orgelspel.
Het concert wordt georganiseerd door de Stichting Concerten Oude Kerk Barneveld (SCOKB), die met concerten rondom het monumentale Paradijsorgel bijdraagt aan het culturele leven in Barneveld.
Meer informatie en kaartverkoop via www.scokb.nl.